Wrzesień 01 2015 05:48:53

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: La pasion
Witaj!

Strona naszego gimnazjum, istnieje od 2001 roku i była pierwszą witryną szkolną w Grodzisku Mazowieckim

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2015/16 planowana jest na godzinę 9.00, oczywiście 1 września, we wtorek. Spotykamy się najpierw na placu apelowym, a potem z wychowawcą w wyznaczonych salach. I tak:

I A – sala 20

III G – sala gimnastyczna

W przypadku złej pogody:

klasy I i klasy III A, E, G - godz. 9:00 sala gimnastyczna,

klasy II i klasy III B, C, D, F - godz. 9:00 - spotkania z wychowawcami w wyznaczonych salach,  a ok. godz. 9:45 urozystośc na sali gimnastycznej.

PODRĘCZNIKI

Informujemy, że uczniowie pierwszych klas gimnazjum od nowego roku szkolnego będą korzystać z darmowych podręczników.  Szkoła otrzymała na ten cel pieniądze z budżetu państwa i dokonała zakupu podręczników. Podręczniki będą wypożyczane uczniom, którzy po roku użytkowania książek będą zwracać je do szkoły, aby kolejne roczniki uczniów mogły z nich korzystać.

W roku szkolnym 2015/2016 nowym systemem objęte zostaną tylko klasy pierwsze gimnazjum. W kolejnych latach również klasy drugie i trzecie.

REALIZACJA PROJEKTU

Projekt
"WPŁYW KLIMATU NA DIETY MIESZKAŃCÓW RÓŻNYCH KONTYNENTÓW" został zrealizowany podczas Festiwalu Nauk w dniu 29.05.2015r. przez uczniów z klas 2c i 2f oraz 3a pod opieką pani Renaty Janus i pani Iwony Wójcik-Mikulskiej.

Dziękujemy Uczestnikom za wkład i zaangażowanie!

Zobacz wiecej zdjęć

REALIZACJE PROJEKTÓW W ROKU SZKOLNYM 2014/15

Zobacz najnowszą prezentację w ramach projektów edukacyjnych na stronie: PROJEKTY SZKOLNE - REALIZACJE

NASI UCZNIOWIE W CHORWACJI

chorwacja foto W ramach projektu Erasmus+ Przez stare litery do nowych przyjaźni prowadzonego w naszym gimnazjum uczniowie odwiedzili swoich kolegów w Splicie. Na tydzień zamieszkali u rodzin chorwackich i brali udział w bardzo bogatym i różnorodnym programie. Wiecej szczegółów w rozwinięciu.

W ramach obu projektów Erasmus+ prowadzonych w naszej szkole nauczyciele i uczniowie wyjadą jeszcze do Turcji, Chorwacji, Rumunii i na Litwę, a w maju 2016 będą gościć wszystkich partnerów w Polsce.

Wszystkich zapraszamy na zwiedzanie Erasmus Room podczas Festiwalu Nauki 29 maja!

ATMOSFERA EGZAMINACYJNA W KADRZE

Niezapomniane egzaminacyjne klimaty zostały w tym roku zapisane językiem filmu. Można na nim posłuchać wypowiedzi uczniów (i nie tylko), podejrzeć procedury egzaminacyjne i na własnej skórze poczuć, jak to jest podczas egzaminów gimnazjalnych. Nowiutka szkolna kamera została kupiona na potrzeby projektów Erasmus+, w których nasza szkoła bierze udział. Zapraszamy na seans tu lub na Vimeo (lepsza jakość) lub YouTube.

Co w projektach...
Nasi uczniowie jadą do Chorwacji!

W niedzielę, 3 maja grupa ośmiorga uczniów jedzie na tydzień do Splitu (Chorwacja). Jest to nagroda za udział w projekcie Erasmus+ "Through Old Letter to New Friendship", który od września jest prowadzony w naszej szkole. W planach spotkanie młodzieży z krajów uczestniczących projekcie, zwiedzanie Splitu i okolic, konkursy, warsztaty artystyczne, a nawet ... poszukiwanie skarbów. W Splicie odbędzie się także finał konkursu na logo projektu. Nas reprezentować będą prace Karoliny Skury, Zuzi Zajączkowskiej i Oli Jeżo.

BLOG PROJEKTU

Wystartował blog prowadzony przez uczestniczki projektu Erasmus+ "Przez Stare litery do nowych przyjaźni" Olę JeżoZuzię Zajączkowską z kl. III G. Dziewczyny będą opisywały wydarzenia projektowe do końca roku szkolnego, zwłaszcza spotkanie ze szkołami partnerskimi w Splicie, na które obie się zakwalifikowały wraz z szóstką innych szczęśliwców. W nowym roku szkolnym blog będzie prowadzony przez nowych autorów, jego opiekunką jest pani Ewa Górska.

Blog jest pod adresem: http://szkolnewojaze.blogspot.com

PODSUMOWANIE KONKURSÓW W PROJEKCIE Erasmus+
news: erasmuslogo.jpgW poniedziałek na apelu klas drugich zostały wręczone wyróżnienia w dotychczasowych konkursach projektu "Through Old Letter to New Friendship". Z rąk pani dyrektor Małgorzaty Filipiak odebrały je:
Ola Jeżo i Zuzia Zajączkowska za konkurs na grę planszową
Julia Leszkiewicz i Maja Leksińska za konkurs na selfie

Społeczność szkolna poznała także całą ósemkę jadącą w maju do Chorwacji w nagrodę za udział w projekcie.
Wyniki konkursu na logo projektu zostaną ogłoszone w kwietniu.
ODKRYWAMY TALENTY PRZYSZŁOŚCI

obraz Pragniemy poinformować, że Izabela Kołaszewska Szymon Gontarczyk są finalistami VI edycji ogólnopolskiego konkursu poetyckiego „Odkrywamy Talenty Przyszłości” w kategorii gimnazjum. Do konkursu zgłoszono 780 wierszy, spośród których wyłoniono 46 finalistów.

Z gali finałowej Szymon powrócił z wyróżnieniem, a Iza z III miejscem. Wiersze laureatów zostały odczytane przez zaproszonych na galę gości specjalnych: Łukasza Nowickiego, Józefa Mikę, Marię Niklińską i Joannę Dukaczewską.

Serdecznie gratulujemy!

Przeczytaj wiersze

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Starostwo Powiatu Grodziskiego informuje, że na stronie internetowej Starostwa: www.powiat-grodziski.pl w zakładce Powiatowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego 2011 – 2015 oraz na stronie internetowej www.oswiatapowiatgrodziski.type.pl dostępny jest
"Poradnik dla rodziców dziecka niepełnosprawnego" autorstwa mgr Agnieszki Boczek dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i mgr Agnieszki Klonowskiej dyrektora Zespołu Szkół im. Hipolita Szczerkowskiego w Grodzisku Maz.
   W poradniku znajdują się informacje na temat zasad orzekania o niepełnosprawności, informacje na temat pomocy dziecku niepełnosprawnemu w systemie oświaty, orzecznictwie oraz świadczeń na rzecz dzieci niepełnosprawnych.
Wydawcą Poradnika jest Starostwo Powiatu Grodziskiego.

Instrukcja do dziennika

Gimnazjada

ZHP width=

ZHP width=

PHP-Fusion PL

Nie możesz się zalogować?