Maj 04 2015 07:57:50

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: La pasion
Witaj!

Strona naszego gimnazjum, istnieje od 2001 roku i była pierwszą witryną szkolną w Grodzisku Mazowieckim

Odliczanie do wakacji

Images: slonce.png Do wakacji właściwie już niedaleko. Zobacz ile Cool

ATMOSFERA EGZAMINACYJNA W KADRZE

Niezapomniane egzaminacyjne klimaty zostały w tym roku zapisane językiem filmu. Można na nim posłuchać wypowiedzi uczniów (i nie tylko), podejrzeć procedury egzaminacyjne i na własnej skórze poczuć, jak to jest podczas egzaminów gimnazjalnych. Nowiutka szkolna kamera została kupiona na potrzeby projektów Erasmus+, w których nasza szkoła bierze udział. Zapraszamy na seans tu.

Co w projektach...
Nasi uczniowie jadą do Chorwacji!

W niedzielę, 3 maja grupa ośmiorga uczniów jedzie na tydzień do Splitu (Chorwacja). Jest to nagroda za udział w projekcie Erasmus+ "Through Old Letter to New Friendship", który od września jest prowadzony w naszej szkole. W planach spotkanie młodzieży z krajów uczestniczących projekcie, zwiedzanie Splitu i okolic, konkursy, warsztaty artystyczne, a nawet ... poszukiwanie skarbów. W Splicie odbędzie się także finał konkursu na logo projektu. Nas reprezentować będą prace Karoliny Skury, Zuzi Zajączkowskiej i Oli Jeżo.

KONKURS POETYCKI IM. J. KORCZAKA

news: okladka.jpgMam zaszczyt poinformować, że uczennica klasa III a, Izabela Kołaszewska, otrzymała wyróżnienie w XX Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Janusza Korczaka, zorganizowanym przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Płocku.

Ewa Górska

Wiersze Izy - strona 53 i 54 Konkursowego tomiku poezji

AKCJA ŻONKILE

20 kwietnia
Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole akcję "Żonkile".  Miała ona na celu przypomnienć wszystkim o 72 rocznicy powstania w gettcie warszawskim, a także  wzbudzić chwilę zadumy nad tamtymi czasami. Z tej okazji w tym dniu uczniowie naszej szkoły rozdawali podczas przerwy, zrobione przez siebie, papierowe żonkile.

Przeczytaj cały artykuł tutaj

EGZAMINY GIMNAZJALNE

No i po egzaminach. Trzecioklaści! Teraz tylko czekamy na wyniki i oczywiście walczymy o jak najlepsze oceny na koniec gimnazjum.

Przekazanie przez okręgową komisję egzaminacyjną zaświadczeń do szkół - 19 czerwca 2015 r.

KONKURS NA SCENARIUSZ

news: konkurs-na-scenariusz.jpg Gmina Grodzisk Mazowiecki ogłasza konkurs na najbardziej kreatywny SCENARIUSZ FILMOWY SPOTU, którego celem jest zwrócenie uwagi na problem niedostatecznej czystości we wspólnej przestrzeni m.in. zalegających śmieci w rowach, umieszczonych w nieładzie banerów reklamowych czy niesprzątniętych odchodów zwierząt.
Do wygrania tablety, smartfony, czytniki ebooków.

Termin zgłaszania prac: 27 kwietnia 2015 r.

Więcej informacji w rozwinięciu oraz na stronie www.grodzisk.pl.

"OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA"

Podajemy wyniki konkursu "Ocalić od zapomnienia". W części literackiej I miejsce zajęła uczennica klasy I b Sara Kot (opiekun pani W.Śleszyńska), a wyróżnienia otrzymały: Magdalena Lipińska z klasy I D i Gabriela Szewczuk z klasy II D (opiekun pani Justyna Serzysko).
W części plastycznej też kilkoro uczniów pani Małgorzaty Wiśniewskiej odnioslo sukcesy. I tak:
W kategorii rysunek II miejsce zajął  Piotr Beska - klasa IIb, a III miejsce Weronika Zbrzeźna z klasy III, w kategorii malarstwo: II miejsce Karolina Szczęsna klasa II b i III miejsce Natalia Pindor z klasy III.

Serdecznie gratulujemy!

KONKURS FILOZOFICZNY

news: konk_filoz.jpg

Uczeń klasy III e Jakub Szymczyk zdobył tytuł finalisty Konkursu Filozoficznego "W drodze ku mądrości". Iza Mądrzycka z tej samej klasy dotarła do etapu rejonowego.  To ogromne wyróżnienie dla szkoły.

W przyszłym roku szkolnym zapraszam na zajęcia kółka filozoficznego.

Wiesława Śleszyńska

KONKURS RECYTATORSKI

Z radością inormujemy, że w Finale Miejskim Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka"  Wojtek Szczęsny z klasy I f zajął II miejsce, a Iza Mądrzycka z klasy III e - III miejsce. Gratulujemy!

BLOG PROJEKTU

Wystartował blog prowadzony przez uczestniczki projektu Erasmus+ "Przez Stare litery do nowych przyjaźni" Olę JeżoZuzię Zajączkowską z kl. III G. Dziewczyny będą opisywały wydarzenia projektowe do końca roku szkolnego, zwłaszcza spotkanie ze szkołami partnerskimi w Splicie, na które obie się zakwalifikowały wraz z szóstką innych szczęśliwców. W nowym roku szkolnym blog będzie prowadzony przez nowych autorów, jego opiekunką jest pani Ewa Górska.

Blog jest pod adresem: http://szkolnewojaze.blogspot.com

Instrukcja do dziennika

Gimnazjada

ZHP width=

ZHP width=

PHP-Fusion PL

Nie możesz się zalogować?