Kwiecień 24 2014 05:22:27

Łącznie użytkowników: 4
Najnowszy użytkownik: La pasion
Witaj!

Strona naszego gimnazjum, istnieje od 2001 roku i była pierwszą witryną szkolną w Grodzisku Mazowieckim

Odliczanie do wakacji

Images: slonce.png Do wakacji już niedaleko. Zobacz ile

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO SMART 2014

obraz Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszych uczennic. 11 kwietnia trzy dziewczynki z klas 1 i 2 reprezentowały nas na Miedzypowiatowym Konkursie Języka Angielskiego w Międzyborowie do którego przystapiło 34 uczniów z 9 szkół powiatu grodziskiego i żyrardowskiego. Pierwsze miejsce wywalczyła Lua Crowley z 2a, a atrycja Lamczyk z 2f i Karolina Skura z 1d uplasowały się w pierwszej dziesiątce.

Gratulujemy i wierzymy, że za rok nasze panie powalczą w konkursie kuratoryjnym. Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

NOWY DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Informujemy, że od czwartku 17 kwietnia będzie fukcjonował nowy, uaktualniony Dziennik elektroniczny. Wszystkie informacje (oceny plany itp.) oczywiście będą dostępne, być może jednak będzie konieczność zweryfikowania logowania.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014
Po feriach świątecznych trzecioklasistów czekają egzaminy gimnazjalne. W środę 23 kwietnia - z przedmiotów humanistycznych, 24 kwietnia - matematyczno-przyrodniczych i 25 kwietnia - z języka nowożytnego. Wszystkim uczniom klas III trzecich życzymy powodzenia na egzaminie, uzyskania doskonałych wyników i - w efekcie - dostania się do wymarzonych szkół. obrazek
ZBIÓRKA MAKULATURY - AKCJA "PRZYWRÓĆMY DZIECIOM UŚMIECH"

obrazek    Wszystkich zainteresowanych informujemy, że zbiórka makulatury w ramach akcji "PRZYWRÓĆMY DZIECIOM UŚMIECH" jest już zakończona.

Koordynatorem akcji z ramienia naszej szkoły była pani Renata Janus.

Debata szkolna

W naszej szkole trwa kampania pod hasłem “Dobre normy nie są złe”. Ma ona na celu promowanie pozytywnych wartości. W marcu przeprowadziliśmy ankietę, w której uczniowie mieli możliwość wypowiedzieć się w następujących kwestiach:

• stosowanie zwrotów grzecznościowych;
  • empatia i wrażliwość na drugiego człowieka;
  • szacunek do starszych;
  • stosowanie się do regulaminu szkolnego;
obraz

Następnym krokiem akcji była debata, w czasie której zostały przedstawione wnioski z w/w ankiety. Odbyła się ona 10 kwietnia, z udziałem zaproszonych gości i lokalnych mediów. Ok. 200 uczniów naszej szkoły mogło wypowiedzieć się na temat poruszanych kwestii. Działała także „ściana szczerości”, która była kontynuacją podjętych rozmów.

Zapraszamy do tej dyskusji wszystkich uczniów i rodziców. Jest już uruchomiona „Poczta Trójki”, przy sekretariacie szkoły. Niedługo założymy grupę na Facebooku, gdzie zastanowimy się m. in.  nad cytatem z jednej ankiety:  “Ale trzeba też trochę wychodzić przed szereg, być nietuzinkowym” - Czy to oznacza łamanie norm?

W tym roku mija 15 rocznica utworzenia naszego gimnazjum, jest ona okazją do promowania wartości, które od zawsze są dewizą naszej społeczności.

Przygotowała:

Iwona Wójcik-Mikulska
                       Patrycja Kochan

Prezentacja z wnioskami z debaty

KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO SMART 2014

Gif

4 kwietnia 2014 r. odbyły sie szkolne eliminacje do III Międzypowiatowego Konkursu Języka Angielskiego. 11 kwietnia w Międzyborowie będą nas reprezentować:

1. Lua Crowley           75/80  pkt.
  2. Karolina Skura        65/80 pkt.
  3. Patrycja Lamczyk    60/80 pkt.

Trzymamy kciuki i powodzenia!

Dodatkowe informacje o konkursie w regulaminie.

REKOLEKCJE

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!
    W zwiazku z Rekolekcjami Wielkopostnymi uczniowie klas I i II w środę 9.04 o godz 1000 mają zaplanowaną projekcję filmu pt.: "Największy z cudów". Zależy nam, aby wszyscy uczniowi obejrzeli ten wartościowy i interesujący film, dlatego prosimy rodziców o dokonanie wpłat za bilety (cena biletu 10 zł, a zniżkowy  na aktualną Kartę Dużych Rodzin - 5 zł) do 1.04.2014r. oraz zwrócenie szczegółnej uwagi na obecność dzieci na naukach rekolekcyjnych.

Nauczyciele katecheci

Harmonogram Rekolekcji podany będzie w najbliższych dniach.

ODKRYWAMY TALENTY PRZYSZŁOŚCI
Mam zaszczyt poinformować, że uczennica klasy II a - Izabela Kołaszewska - jest jedną z 46 finalistek V Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Odkrywamy Talenty Przyszłości", zorganizowanego przez Instytut Nowoczesnej Edukacji PRO Futuro w Warszawie. W zmaganiach poetyckich, których hasło brzmiało: "Nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę" (Jan Paweł II), wzięło udział 855 uczniów.

14 marca 2014r. w siedzibie ART-BEM w Warszawie odbyła się Gala Talentów, w której uczestniczyła Iza. Uczennica otrzymała wyróżnienie i znalazła się tym samym w pierwszej dwudziestce finalistów. Gratulujemy!

opiekun: Ewa Górska

Wiersze Izy w rozwinięciu.

"CELTIC CONTEST"
Images: celtic2.jpg Miło nam poinformować, że dnia 19 marca w Zespole Szkół nr 1 odbyła się IV edycja Konkursu Wiedzy o Irlandii pod nazwą "Celtic Contest", w której reprezentujące na uczennice: Małgorzata Mińkowska, Zuzanna Machniewska i Lua Crowley zajęły punktowane miejsca.
Dziewczyny zostały laureatkami i otrzymają stosowne dyplomy z rąk naszej pani dyrektor w czerwcu a Małgosia zajęła drugie miejsce i wygrała słownik.

Sukces duży, gdyż w tym roku w konkursie wzięło udział 24 uczniów, którzy reprezentowali 7 szkół: Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2 w Brwinowie, Gimnazjum nr 3 w Grodzisku Maz., Zespół Szkół Publicznych w Międzyborowie, Technikum nr 7 z Warszawy, a także szkoły z Milanówka: ZS nr 1 oraz ZS nr 2.
Gratulacje !!!
WARSZAWSKA SYRENKA

Informujemy, że 19 marca 2014 r. odbyły się eliminacje szkolne Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1. Izabela Mądrzycka klasa IIa
  2. Szymon Gontarczyk klasa IIa
  3. Alicja Kwapisz klasa Ig

Gratulujemy!

Opiekunowie
W.Śleszyńska i E.Górska

Instrukcja do dziennika

Gimnazjada

ZHP width=

PHP-Fusion PL

Nie możesz się zalogować?